• Evanjelická materská škola je cirkevná MŠ, ktorej zriaďovateľom je Cirkevný zbor ECAV v Spišskej Novej Vsi, kde sa vychovávajú deti v kresťanskom duchu. Táto materská škola funguje už od roku 2011 na báze spolupráce rodina- škola- cirkev. V atmosfére lásky a radosti je „pozvaním k viere“ pre deti bez rozdielu vierovyznania.

Predmetom činnosti je výchova a vzdelávanie detí v súlade s kresťanskými zásadami, princípmi humanity a demokracie. Vo výchovno-vzdelávacej činnosti pracujeme so ŠkVP, ktorý je vypracovaný podľa ŠVP na predprimárne vzdelávanie v MŠ. Má 7 vzdelávacích oblastí a je doplnený o štandardy z kresťanskej literatúry. Od štátnych sa odlišuje duchovným smerovaním, ktoré je našou prioritou. Kresťanská výchova spočíva v poznaní Boha – základ všetkého.