• OZ Kresťanské dietky

• 2% daň

ešte v priebehu budúceho týždňa nám môžete darovať 2 % daň.

Vypísané tlačivá nám môžete nosiť do štvrtka 27.4.2023.

Zozbierané tlačivá budú odovzdané na DAŇOVÝ ÚRAD v SNV.

Ďakujeme krásne všetkým, ktorí nám touto formou pomáhajú skvalitniť výchovno - vzdelávací proces v našej EMŠ.

• DEŇ ZEME

• ​​​​

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla.

My v EMŠ sme si tento deň pripomenuli už dnes rôznymi aktivitami.

Vám milí rodičia, pridávame pár tipov na aktivity s deťmi.

• Podávanie žiadosti rodičov o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy na školský rok 2023/2024

• Riaditeľstvo Evanjelickej materskej školy Ľudovíta Trangousa, Štefánikovo námestie 21, Spišská Nová Ves v zmysle zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po dohode so zriadovateľom EMŠ (Cirkevný zbor ECAV SNV) oznamuje, že

ZÁPIS DETÍ DO EMŠ NA ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024 SA USKUTOČNÍ

od 2.mája 2023 do 4.mája 2023 v čase 14:30 – 16:00 hod.

V tomto čase bude zápis prebiehať prezenčne, na zápis sú pozvaní zákonní zástupcovia aj deti.

(podávanie žiadosťi rodičov o prijatie ich dieťaťa do EMŠ)

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie je možné doručiť nasledovne:

• poštou, kuriérom alebo osobne na adresu MŠ

Evanjelická MŠ, Štefánikovo námestie 21, 052 01, Spišská Nová Ves
            • e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu,

e-mail: msevasnv@gmail.com

- na prihláške musí byť podpis oboch rodičov

tel.č.:0911308611

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú:

-  deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné

- deti, ktoré dovŕšili šesť rokov a budú pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

- deti, ktorých súrodenci navštevujú EMŠ

- deti, ktorých rodičia sú členmi ECAV na Slovensku

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžete vyzdvihnúť osobne v EMŠ, alebo na stránke EMŠ https://emssnv.edupage.org/ v časti Novinky.

Tešíme sa na Vás a Vaše deti!

Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatku.

Na pastvách zelených ma pasie

a k vodám osviežujúcim ma privádza.

(Žalm 23)

Ostatné podmienky prijímania deti do MŠ

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijímajú deti podľa § 59 a 59a školského zákona od troch rokov veku; výnimočne možno prijaťdieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku. Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné.

Dieťa sa do materskej školy prijíma vždy len na základe písomnej žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, nie „preložením“ ani „preradením“ z inej materskej školy.Zákonný zástupca dieťaťa alebo zástupca zariadenia spolu so žiadosťou predkladá aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Dieťa je do materskej školy prijaté len vtedy, ak riaditeľ materskej školy vydal rozhodnutie o:– prijatí dieťaťa do materskej školy,– prijatí dieťaťa na adaptačný pobyt alebo prijatí na diagnostický pobyt, alebo– prijatí dieťaťa do materskej školy, v ktorom určil adaptačný pobyt alebo diagnostický pobyt.

Kompetenciu rozhodovať o prijímaní detí do materskej školy majú riaditelia materských škôl podľa § 5 ods. 14 písm. a) zákona č. 596/2003 Z. z. a to bez ohľadu na ich zriaďovateľa a právnu formu.

Vzhľadom na to, že od 1. januára 2022 riaditelia všetkých materských škôl zaradených v sieti, bez ohľadu na ich zriaďovateľa, rozhodujú podľa Správneho poriadku, dieťa je „reálne“ prijaté na predprimárne vzdelávanie až po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o prijatí.

Ak sa prijíma dieťa k začiatku školského roka, o prijatí dieťaťa do materskej školy rozhodne riaditeľka materskej školy do 30. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má predprimárne vzdelávanie dieťaťa začať.V závislosti od aktuálnych kapacitných možností konkrétnej materskej školy, riaditeľka materskej školy v rámci procesu prijímania dieťaťa do materskej školy rozhodne:– o prijatí dieťaťa do materskej školy alebo– o neprijatí dieťaťa do materskej školy.

• Bábkové divadlo spod Spišského hradu

• Dnes 18.4.2023 nás navštívilo Bábkové divadlo spod Spišského hradu s rozprávkou - O ČUDNOM VAJÍČKU.

Divadlo bolo interaktívne a pre deti veľmi zaujímavé, dozvedeli sa aké zvieratká žijú na farme a ako prichádzajú na svet kuriatka.

Ďakujeme. :-)

• EMŠ je zajtra, teda 11.4.2023 otvorená v klasickom prevádzkovom čase.

Pekný deň.  :-)

• Obliečky

kto môže, zastavte sa pre prádlo na vypratie, dnes alebo zajtra. (4 - 5. 4 2023)

Ďakujeme.