• 03.11.2022

aj tento rok budeme chodiť korčuľovať na malú ľadovú plochu.

Začíname 03.11.2022, teda vo štvrtok. Korčuľovanie bude prebiehať v čase 10:00 - 11:00hod.

Korčuľovať budeme chodiť každý druhý štvrtok, vždy Vás na to upozorníme oznamom na dverách, aj na stránke.

Korčuľovanie je vhodné aj pre úplných začiatočníkov, nakoľko sú k dispozícií aj bránky na držanie sa pri korčuľovaní.

Vás, milí rodičia chceme poprosiť, aby ste sa nám ohlásili, ktorí môžete chodiť s nami, tak ako aj minulý rok. Vašu pomoc budeme určite potrebovať a vy si zároveň môžete užiť korčuľovanie :-)

• Jabĺčkový deň

• Jabĺčka poctivo jeme celý OKTÓBER. V malej aj veľkej triede. Ďakujeme za tieto dary jesene.

Tu sme si jabĺčka najprv otlačili a potom aj spapali.

Určite budeme zdravý po celý rok!

:-)

• Vystúpenie

deti na zajtra poctivo trénovali. Preto budú mať po vystúpení mini hostinu. Ak nám chcete prispieť nejakou slanou alebo sladkou maškrtou (chrumky, keksíky, ovocie ) kľudne nám to zajtra ráno doneste do EMŠ.

• Besiedka pre starkých

• Vystúpenie pre starkých

Milí starí rodičia,

ale aj mamky, ockovia, súrodenci srdečne Vás pozývame na vystúpenie pri príležitosti OKTÓBRA - mesiaca úcty k starším.

Vystúpenie sa uskutoční dňa 26.10.2022 o 15:30hod v aule materskej školy.

Tešíme sa na Vás!

EMŠ!

• GUS - HUMAN ANIMAL

• HUMAN ANIMAL II.  /  Vlk sýty, ovca celá, prasa vysmiate

Dnes si deti z veľkej triedy pozreli výstavu HUMAN ANIMAL II. Potom nasledovala tvorba masiek troch vybraných zvierat kombinovanou technikou.

Tešíme sa na ďalšiu návštevu GUS.

ĎAkujeme!

• Lyžiarsky výcvik - PEPESKI

• 30.01.2023 - 03.02.2023

prišla nám správa, že už môžete prihlasovať deti na lyžiarsky výcvik.

Tak ako predošlé roky, aj tento rok spolupracujeme s lyžiarskou školou PEPESKI.

Všetky informácie nájdete na ich webovej stránke www.pepeski.sk

Nižšie je link, ktorý je treba zadať, aby ste sa dostali k formuláru na prihlásenie

Týka sa to deti z veľkej triedy.

Informácie z lyžiarskej školy:

Ak ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa na lyžiarsky výcvik, vyplňte prosím zápisovací formulár čo najpodrobnejšie, aby sme vedeli Vášmu dieťaťu pripraviť nezabudnuteľný zážitok. Stačí kliknúť na názov školy, ktorú Vaše dieťa navštevuje.

Prosím, pozrite si nasledovné inštruktážne video, aby ste vedeli, ako dieťa na tento výcvik pripraviť, čo od výcviku očakávať a ďalšie dôležité informácie. Ceny vo videu sú orientačné. Aktúálny cenník lyžiarskych výcvikov nájdete na našej stránke v menu Cenník - Cenník výcvikov pre školy.

Už nie je potrebné si objednávať DVD. Odkaz na krátke video z výcviku budeme posielať na mailové adresy prihláseným deťom.

Ceny vlekov budú upresnené pred začatím sezóny. Kvôli výrazne zvýšeným cenám energií bude účtovaný poplatok aj za lanový vlek.

Alikvotné čiastky z ceny výcviku a z ceny požičovne už nebude možné vracať v prípade akéjkoľvek neúčasti dieťaťa počas výcviku na ktorý nastúpilo.

• Anglický jazyk

v UTOROK 11.10.2022 začína krúžok Anglický jazyk.

Deti sú rozdelené do dvoch skupín.

Prvá skupina ma AJ v utorok, druhá skupina vo štvrtok.

Zaradenie deti do skupín je vyvesené na triede.

Krúžok prebieha v čase 14:30 – 15:15 hod.

Prosíme Vás, rešpektujte tento čas a prichádzajte pre deti až po 15:15hod.

• V pondelok je LOGOPÉDIA, nezabudnite s deťmi doma trénovať a doniesť cvičenia.

• Kukulík

• Dnes nás navštívilo BÁBKOVÉ DIVADLO SPOD SPIŠSKÉHO HRADU.

Vypočuli si príbeh o Kukulíkovi - Jedného dňa nájde Dominika v záhrade tekvičku a v nej chlapčeka. Dá mu meno a učí ho všetkému ľudskému.

Kukulíkovi je zrazu svet domova pritesný. Odchádza za motýľom do Dúhových hôr, aby našiel najkrajšie miesto na svete. Až časom pochopí, že najkrajšie je tam, kde sú ľudia, ktorí ho nadovšetko ľúbia.

•

oznamujeme Vám, že prevádzka EMŠ bude so súhlasom zriaďovateľa zatvorená dňa 31.10.2022.

V stredu 02.11.2022 začína prevádzka EMŠ v riadnom čase.

• Bábkové divadlo

• Zajtra, teda 06.10.2022 nás doobeda navštívi BÁBKOVÉ DIVADLO SPOD SPIŠSKÉHO HRADU.

Spoločne si pozrieme rozprávku o Kukulíkovi.

Už teraz sa tešíme!

• Knižnica

• Deti z veľkej triedy dnes navštívili knižnicu. Vypočuli si príbeh o Samkovi, ktorý chcel mať krídla, následne o príbehu interaktívne komunikovali.

Prezreli si detské oddelenie, kde sa zoznámili s jednotlivými knihami.

Určite Vám odporúčame, aby ste Vašim deťom vybavili čitateľský preukaz a spoločne knižnicu navštevovali.

Ak ste tak už urobili, ďakujeme, že u deti podporujete záujem o knihy už od útleho veku.

EMŠ!

• Môj domáci miláčik

•

Ďakujeme všetkým šikovným detičkám z veľkej triedy a rodičom za zapojenie do projektu Môj domáci miláčik.

Veľmi sa z toho tešíme a veríme, že aj vy ste si to užili.

S láskou EMŠ

• Anglický jazyk

v prípade záujmu Vás poprosíme o záväzne prihlásenie na krúžok Anglický jazyk.

(1x týždenne  - 45min, suma - 3 eurá, po olovrante)

Prosím Vás, potvrďte prihlásenie u triednej učiteľky.

Ďakujeme veľmi pekne!