• Mikuláš v našej škôlke

• Ďakujeme  za nádherné balíčky od Mikuláška.

Deti mu krásne zaspievali, zarecitovali, zatancovali a na záver sa spoločne pomodlili.

Bolo to krásne dopoludnie.

• Vianočný stromček

• 1.12. sme stihli ozdobiť aj náš vianočný stromček v meste.

Ďakujeme mestu za pozvanie na túto milú akciu.

• Adventný kalendár pre deti

• Každý deň, spoločne po prečítaní príbehu z adventnej knihy, otvárame adventný kalendár s dobrotami a prečítame si úlohu, ktorú máme splniť.

Ďakujeme, že ste nám pomohli kalendár naplniť chutnými dobrotami.

Nezabudnite si prečítať úlohu aj Vy, milí rodičia a pomôžte deťom pri jej plnení.

Ďakujeme za spoluprácu!

• Ďakujeme - Koľko lásky

z celého srdca Vám ďakujeme za všetky dary pre starkých.

Naplnili sme 12 krabíc :-)

Želáme Vám pokojný predvianočný čas.

• Koľko lásky

zajtra je posledný deň, kedy môžete prispieť do zbierky pre starkých.

Minulý rok sa nám podarilo naplniť neuveriteľných 11 krabíc :-)

Ďakujeme krásne za akýkoľvek príspevok zo zoznamu!

• PEPESKI

• Oznam  - veľká trieda

nižšie je správa od lyžiarskej školy PEPESKI, ktorá nám organizuje lyžiarsky kurz:

Majiteľ strediska Resort Levočská Dolina nám oznámil, že stredisko túto
            zimnú sezónu nebude v prevádzke. Dôvody sú najmä vysoké náklady na
            energie, ktoré si stredisko aj pri veľkej snahe netrúfa financovať z
            dôvodu možnej vysokej straty. Toto rozhodnutie akceptujeme, avšak chceme
            zachovať kontinuitu lyžiarskych výcvikov pre materské a základné školy.

Nadviazali sme spoluprácu so strediskom Ski Mraznica Hnilčík, neďaleko
            Spišskej Novej Vsi. Stredisko disponuje nadštandardným areálom pre
            začiatočníkov, kde sa nachádza okrem dvoch lanových vlekov aj 100 m dlhý
            krytý posúvny pás, ktorý sa považuje na najjednoduchšiu formu vleku pre
            začiatočníkov. Detská lyžiarska škôlka má ideálne parametre na výučbu
            začiatočníkov a to najmä miernym sklonom svahu a tiež svojou dĺžkou.
            Stredisko si môžete pozrieť tu:

Chcem Vás teda milí rodičia poprosiť o vyjadrenie sa k danej zmene.

Či teda súhlasíte / nesúhlasíte so zmenou miesta, aby som vedela, ako pristupovať k ďalšej organizácii ohľadne lyžiarskeho výcviku.

Ďakujem!

D. Kočišová, EMŠ

• Vyhodnotenie - Jesenné dielko

• V prvom rade,

Vám chceme poďakovať, za všetky krásne dielka, ktoré ste spolu so svojimi deťmi doma vytvorili a zapojili sa do našej výstavy - Jesenné dielko.

Ceníme si Vašu snahu a čas.

Dnes sme vyhodnotili prvé tri miesta, ktoré ste určili pri hlasovaní a zároveň sme odmenili všetky deti, ktoré sa zapojili.

Tešíme sa, že sme mali celý mesiac skrášlené priestory našej EMŠ a bolo nám takto veselšie.

Všetky deti boli odmenené krásnym a praktickým darčekom PONOŽKAMI :-).

Hneď sme teda nadviazali aktivitou, kde deti mohli predviesť svoje  praktické zručnosti pri obúvaní ponožiek.

Týmto úspešne ukončujeme tretí ročník Jesenného dielka.

,

• Vianočné fotenie

vianočné fotenie prebehne 02.12.2022. Dovtedy si v kľude nachystajte oblečenie, ktoré bude mať Vaše dieťa na fotení. :-)

Už teraz sa tešíme na pekné fotky!

• Zimný štadión

zajtra pôjdeme na malú ľadovú plochu. Prosíme vás, zabaľte deťom potrebné veci. (otepľovačky, rukavice, prilbu, korčule, čajík).

Prosíme Vás, ohláste sa nám, kto môže ísť s nami ako doporovod.

• Jesenné dielko

• Milé deti, milí rodičia

ešte do konca tohto týždňa (11.11.2022) môžete nosiť Vaše jesenné dielka.

Určite sa oplatí tvoriť, odmenou Vám sú spoločné strávené chvíle pri tvorení a samozrejme každá práca bude odmenená aj u nás v EMŠ.

Tešíme sa na Vaše práce!

• Športová hala

• 09.11.2022

v stredu pôjdu deti z veľkej triedy do športovej haly.

Nezabudnite im zabaliť ruksak (teplé pitie, oblečenie, prezuvky).

• Fotenie

prišla nám ponuka na vianočné fotografovanie deti v škôlke.

Preto Vás prosíme vyjadrite svoj záujem/nezáujem u triednej učiteľky, aby sme sa vedeli zariadiť a prípadne naplánovať fotenie.

Bližšie informácie sú uvedené na ponukovom plagáte vedľa.

• Beseda s hasičom

• Dnes sme mali milí besedu s hasičom, ktorý nám porozprával o tom, čo všetko musí hasič vedieť, aby mohol túto prácu vykonávať. Ďalej nám rozprával ako to funguje na stanici, keď niekto ohlási požiar a aké nebezpečenstvá číhajú na hasičov, keď prídu na miesto požiaru. Vo voľnej diskusii deti mohli klásť otázky, ktoré ich ohľadne tejto tematiky zaujali. Na záver nám pán hasič poukazoval veci, ktoré potrebuje na svoju ochranu pred ohňom a následne si ich deti vyskúšali.

Ďakujeme za túto milú návštevu!

• Prvé korčuľovanie sme zvládli :-)

• Prvé korčuľovanie máme úspešne za sebou, ale na ďalšie budeme potrebovať troška viac rodičov alebo iných rodinných príslušnikov.

Kto bude voľný na ďalší termín, prosím ohláste sa nám.

• Knižnica

• Deti z veľkej triedy dnes boli v knižnici, kde si vypočuli ďalší zaujímavý príbeh o deťoch im podobným a následne sa kreatívne realizovali pri kreslení spoločného plagátu.

:-)

• 03.11.2022

prosíme Vás, aby ste deťom nezabudli zabaliť prilbu na korčuľovanie, kľudne môže byť aj cyklistická. Teplý čajík a nejakú drobnosť na jedenie.

• 03.11.2022

aj tento rok budeme chodiť korčuľovať na malú ľadovú plochu.

Začíname 03.11.2022, teda vo štvrtok. Korčuľovanie bude prebiehať v čase 10:00 - 11:00hod.

Korčuľovať budeme chodiť každý druhý štvrtok, vždy Vás na to upozorníme oznamom na dverách, aj na stránke.

Korčuľovanie je vhodné aj pre úplných začiatočníkov, nakoľko sú k dispozícií aj bránky na držanie sa pri korčuľovaní.

Vás, milí rodičia chceme poprosiť, aby ste sa nám ohlásili, ktorí môžete chodiť s nami, tak ako aj minulý rok. Vašu pomoc budeme určite potrebovať a vy si zároveň môžete užiť korčuľovanie :-)

• Jabĺčkový deň

• Jabĺčka poctivo jeme celý OKTÓBER. V malej aj veľkej triede. Ďakujeme za tieto dary jesene.

Tu sme si jabĺčka najprv otlačili a potom aj spapali.

Určite budeme zdravý po celý rok!

:-)